Etat Specjalista / Specjalistka ds. BHP i Ochrony Środowiska

Firma: POLPHARMA S.A. miejsce pracy: Sieradz

JESTEŚMY DRUŻYNĄ POLPHARMYOdważnie wybiegamy w przyszłość, co sprawia, że jesteśmy czołowym zawodnikiem w obszarze farmacji. Nasz cel - dbanie o zdrowie - realizujemy dzięki wspólnemu działaniu wszystkich naszych zespołów od Produkcji po Sprzedaż. Możesz zostać częścią jednego z nich.
Szukamy osoby na stanowisko:
Specjalista / Specjalistka ds. BHP i Ochrony Środowiska
Miejsce pracy: Sieradz
Twój zakres obowiązków:
  • Zapewnienie zgodności z wymogami regulacyjnymi, korporacyjnymi i najlepszymi praktykami
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków zgodnie z wymaganiami prawnymi oraz prowadzenie dokumentacji wypadkowej
  • Prowadzenie szkoleń BHP dla pracowników oraz szkoleń z zakresu ochrony i monitoringu środowiska naturalnego oraz systemu zarządzania środowiskiem
  • Analizowanie ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy oraz uaktualnianie procedur, instrukcji wewnątrzzakładowych z zakresu BHP i ochrony środowiska
  • Zapewnienie wsparcia współpracowników w kwestiach BHP i zgodności z wymaganiami prawnymi oraz systemu zarządzania BHP i ochrony środowiska
  • Prowadzenie ewidencji emitowanych zanieczyszczeń, monitorowanie stanu środowiska naturalnego, przygotowywanie wskaźników i parametrów z zakresu gospodarki odpadami, materiałami opakowaniowymi, ochrony powietrza, ochrony akustycznej i gospodarki wodno-ściekowej (zgodnie z wymaganiami prawnymi)
  • Przygotowanie i uczestnictwo w audytach przeprowadzanych przez organy korporacyjne, regulacyjne i akredytowane
  • Udział w pracach komisji zakładowych zajmujących się zagadnieniami BHP
  • Przygotowywanie sprawozdań środowiskowych przekazywanych zewnętrznym jednostkom administracyjnym z zakresu gospodarki odpadami i materiałami opakowaniowymi, ochrony powietrza, ochrony akustycznej, gospodarki wodno-ściekowej ( BDO, GUS, PRTR, KOBIZE, Wody Polskie itp)
  • Inicjowanie, rozwijanie, tworzenie różnych form popularyzacji problematyki BHP i ochrony środowiska
Oferujemy:
  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o kierunku (ochrona środowiska, chemia, BHP lub studia podyplomowe w tym zakresie)
  • Minimum 3 letni staż pracy w Służbie BHP w firmie produkcyjnej (mile widziane dodatkowe doświadczenie w obszarze ochrony środowiska)
  • Znajomość wymagań prawnych z zakresu BHP i ochrony środowiska
  • Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i prezentacji
  • Język angielski w stopniu komunikatywnym
  • Znajomość MS Office oraz innych systemów klasy ERP
  • Prawo jazdy kategorii B i gotowość do odbywania podróży służbowych

Mile widziane:

  • Znajomość procesów uzyskiwania pozwoleń administracyjnych
  • Audytor Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO14001
Jak wygląda proces rekrutacji?
  • Wysłanie CV
  • Krótka rozmowa telefoniczna
  • Spotkanie
  • Decyzja o zatrudnieniu
Pozostańmy w kontakcie
Zachęcamy do śledzenia zakładki polpharma/praca
i naszych profili w mediach społecznościowych.
www.instagram.com/team_polpharma
www.linkedin/company/polpharma