O nas

Zacznij pracę w Kaliszu. Skorzystaj z najlepszego serwisu z ogłoszeniami w Polsce

 

Dlaczego PracaKalisz.pl?

 

Szukasz zatrudnienia w Kaliszu, powiecie kaliskim, województwie wielkopolskim? Jesteś w odpowiednim miejscu. Serwis PracaKalisz.pl przeprowadzi Cię przez proces rekrutacyjny i pomoże znaleźć posadę, na jakiej Ci zależy. Znajdziesz tutaj ogłoszenia z różnych branż, intuicyjną, łatwą w obsłudze wyszukiwarkę ofert, podział na kategorie i wiele innych usprawnień. 

 

A może jesteś pracodawcą, który poszukuje właściwej osoby na stanowisko w Twojej firmie? Poprzez PracaKalisz.pl możesz w kilka chwil zamieścić ogłoszenie i rozpocząć proces rekrutacyjny natychmiast. Selekcja kandydatów nigdy nie była prostsza. 

 

Serwis Praca.Kalisz.pl jest nowoczesnym narzędziem odpowiadającym wymogom współczesnego rynku pracy. Obecnie większość rekrutacji odbywa się przez internet i to właśnie w sieci skupia się ogromna społeczność nadawców i odbiorców ofert zatrudnienia. Jak spośród tysięcy zgłoszeń wyłowić najlepsze kandydatury? Skąd wiedzieć, który pracodawca oferuje najlepsze warunki pracy? Nasza platforma z ogłoszeniami tworzy bezpieczną i profesjonalną przestrzeń, w której mogą spotkać się pracodawcy i kandydaci z Kalisza i okolicy. 

 

Dlaczego Kalisz? 

 

Kaliski rynek pracy cechuje spora różnorodność. Miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych Wielkopolski. Ogromną liczbę miejsc pracy generują handel i usługi, ale także firmy z branży przemysłowej (w tym lotniczej, elektromaszynowej, odzieżowej, włókienniczej czy spożywczej). Przedsiębiorstwa rozwijają się w ramach Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego, a także Podstrefy Kalisz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

 

Potencjał gospodarczy miasta przekłada się na wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. W samym tylko Kaliszu działa ponad 12 tys. podmiotów gospodarki narodowej, w tym kilkanaście dużych przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 osób. Kaliskie firmy poszukują między innymi pracowników transportu, budownictwa, branży elektromaszynowej, finansów, branży medycznej, oświaty, gastronomii czy IT. 

 

Bezrobocie w mieście jest przy tym bardzo niskie (w lutym 2021 r. stopa bezrobocia wynosiła tylko 3,5%, źródło: GUS). Dobre warunki na rynku pracy, różnorodne możliwości znalezienia etatu dobrze rokują dla osób szukających w tej okolicy zatrudnienia. Warto zapoznać się z szansami w rozwoju zawodowym, jakie daje to jedno z najstarszych polskich miast.