kandydatów

Etat Starszy referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Sieradz

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy referent
Miejsce pracy: Sieradz
Ogłoszenie o naborze Nr 87574

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu oraz praca w terenie,

  • praca na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku dwupiętrowym

  • budynek wyposażony w windę oraz dźwig zewnętrzny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,

  • na parterze budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Prowadzi egzekucję administracyjną należności pieniężnych w przydzielonym rejonie egzekucyjnym stosując wszystkie środki egzekucyjne w celu ściągnięcia i zabezpieczenia należności podlegających z mocy prawa egzekucji administracyjnej.
  • W systemie EGAPOLTAX rejestruje tytuły wykonawcze, dokonane czynności egzekucyjne w celu poprawnego ewidencjonowania przebiegu prowadzonych postępowań egzekucyjnych.
  • Pozyskuje informacje o źródłach majątku i źródłach przychodu zobowiązanych, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne celem ściągnięcia dochodzonych należności.
  • Dokonuje rozliczenia uzyskanych kwot w podsystemie EGAPOLTAX w celu prawidłowego zaspokojenia wierzycieli wyegzekwowaną kwotą.
  • Wykonuje prawomocne orzeczenia o przepadku rzeczy na Skarb Państwa celem zapewnienia realizacji majątkowej represji karnej.
  • Wnioskuje o dokonanie zabezpieczeń należności pieniężnych hipoteką przymusową i zastawem skarbowym w celu zabezpieczenia dochodzonych należności i uniknięcia ich przedawnienia.
  • Przygotowuje projekty pism oraz postanowień w zakresie prowadzonych spraw egzekucyjnych celem zapewnienia właściwej obsługi biurowej Działu Egzekucji Administracyjnej.
  • Przyjmuje interesantów Urzędu celem udzielenia im wyjaśnień w zakresie prowadzonych wobec nich postępowań egzekucyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • Podstawowa wiedza w zakresie Kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji
  • Obsługa: MS Office: Word oraz Excel
  • Umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów