kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Kuratorium Oświaty w Łodzi miejsce pracy: Sieradz

Kuratorium Oświaty w Łodzi
Łódzki Kurator Oświaty poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Sieradz
Ogłoszenie o naborze Nr 100637

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno – biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych,
- elementem procesu pracy jest stres związany z zakresem realizowanych zadań,
- praca wiąże się z obsługą klienta wewnętrznego i zewnętrznego.

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,
- stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno –
biurowych,
- budynek posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich,
- budynek jest wyposażony w windę,
- klatka schodowa o szerokości 130 cm z poręczami,
- korytarz biurowy o szerokości 190 cm,
- drzwi wejściowe do pokoi biurowych o szerokości 80 cm,
- pomieszczenia higieniczno – sanitarne nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • obsługuje system Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz pocztę elektroniczną Delegatury. Prowadzi czynności kancelarii i sekretariatu, ewidencjonuje dokumenty przychodzące, przekazuje korespondencję do rozpatrzenia przez Dyrektora. Przekazuje pisma zgodnie z dekretacją pracownikom Delegatury. Przyjmuje i wysyła korespondencję. Segreguje, ewidencjonuje i przechowuje dokumenty wpływające i wychodzące z Delegatury zgodnie z instrukcją kancelaryjną;
  • obsługuje i organizuje przyjęcia interesantów przez Dyrektora Delegatury oraz zapewnia udział Dyrektora w naradach i spotkaniach. Przygotowuje materiały, informacje, sprawozdania, pisma i inne dokumenty do podpisu Kuratora i Dyrektora. Prowadzi sprawy kadrowe pracowników w zakresie kompetencji Delegatury;
  • współpracuje w zakresie wymiany i rejestracji korespondencji z kancelarią i sekretariatami oraz innym komórkami organizacyjnymi Kuratorium. Wspomaga organizacyjnie zadania Delegatury;
  • zastępuje w czasie nieobecności pracownika w celu zapewnienia prawidłowego obiegu dokumentacji finansowo-księgowej oraz gospodarczej Delegatury. Archiwizuje dokumentację archiwalną urzędu, dokumentację przebiegu nauczania likwidowanych szkół i placówek, wystawiania duplikatów świadectw szkolnych oraz innych zaświadczeń. Prowadzenie dokumentacji związanej z eksploatacją samochodu służbowego oraz rozliczania czasu pracy kierowcy;
  • współpracuje z pracownikami Delegatury w zakresie korespondencji oraz kontaktów z klientami urzędu;
  • wykonuje inne czynności zlecone przez bezpośredniego przełożonego pozostające w zakresie zadań Delegatury.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w pracy w sekretariacie, w obszarze finansowo-księgowym oraz w pracy archiwum
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie aplikacji wchodzących w skład MS Office
  • komunikatywność
  • umiejętność logicznego myślenia, selekcji informacji,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych, nietypowych
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność korzystania z przepisów prawa
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • wysoki poziom kultury osobistej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego poziom A2