kandydatów

Etat Referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Brzeziny

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Brzeziny
Ogłoszenie o naborze Nr 112225

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,

  • praca przeważnie siedząca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku 3 piętrowym (Urząd zajmuje 2 i 3 piętro), oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • budynek nie jest wyposażony w windę, co uniemożliwia osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dostęp do wyższych, niż parterowa

  • w budynku brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Wykonuje czynności poprzedzające wszczęcie postępowania egzekucyjnego, w tym podejmuje działania informacyjne i dyscyplinujące, wystawia i doręcza upomnienia w celu dobrowolnego wykonania przez podatników, płatników i inkasentów zobowiązań podatkowych,
  • Wystawia i przekazuje do organów egzekucyjnych tytuły wykonawcze i wnioski egzekucyjne w celu przymusowego wykonania przez podatników, płatników i inkasentów zobowiązań podatkowych,
  • Wykonuje zadania wierzyciela w ramach postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego, udziela podmiotom uprawnionym pisemnych odpowiedzi na skierowane zapytania w celu dostarczenia żądanej informacji w oparciu o obowiązujące przepisy prawa podatkowego,
  • Zawiadamia organy egzekucyjne o zmianach w zakresie wysokości należności objętych tytułem wykonawczym i o innych posiadanych informacjach mających wpływ na toczące się postępowanie egzekucyjne w celu bieżącego aktualizowania stanu należności objętych postępowaniem egzekucyjnym,
  • Prowadzi konta podatkowe w zakresie grzywien, mandatów, kar pieniężnych, kosztów egzekucyjnych związanych z dochodzonymi należnościami i innych należności nałożonych na podstawie właściwych przepisów prawnych w celu dostarczenia aktualnej i dokładnej informacji na temat tych należności,
  • Pomaga w prowadzeniu spraw w zakresie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, nadawania decyzjom rygoru natychmiastowej wykonalności, wstrzymania wykonania decyzji w celu wydania stosownych rozstrzygnięć.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa wiedza w zakresie prawa podatkowego, Ustawy Ordynacja Podatkowa oraz Ustawy o Rachunkowości,
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami
  • Komunikatywność i kultura osobista,
  • Dobra organizacja pracy własnej,
  • Zdolność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu,
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów