Etat Doradca zawodowy stażysta/doradca zawodowy w oddziale zamiejscowym w kaliszu wup w poznaniu

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu miejsce pracy: Kalisz

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Doradca zawodowy stażysta/doradca zawodowy w oddziale zamiejscowym w kaliszu wup w poznaniu
Miejsce pracy: Kalisz
Numer: StPr/21/3766
OBOWIĄZKI:
Praca biurowa, przy monitorze komputerowym świadczenie usług w zakresie informacji i poradnictwa zawodowego, poprzez prowadzenie poradnictwa indywidualnego i grupowego dla bezrobotnych i poszukujących pracy, współorganizowanie i prowadzenie zajęć grupowych dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych z zakresu autoprezentacji i aktywnych form poszukiwania pracy,popularyzacja usług świadczonych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej wśród społeczności na terenie subregionu kaliskiego poprzez opracowywanie ulotek i plakatów promocyjnych i ich rozpowszechnianie na terenie szkół i instytucji publicznych oraz wśród pracodawców i innych partnerów zewnętrznych,współdziałanie z innymi jednostkami w zakresie poradnictwa zawodowego, w tym z OHP i ze szkolnymi doradcami zawodowymi,współpraca z poradniami psychologiczno pedagogicznymi, szkołami i instytucjami szkoleniowymi,szkolenie kadry z powiatowych urzędów pracy z subregionu kaliskiego,udzielanie porad i informacji zawodowych zdalnie, poprzez wykorzystanie łączy telekomunikacyjnych i internetowych,wypełnianie na bieżąco i ewidencjonowanie kart usług doradczych,prowadzenie na bieżąco rejestru klientów korzystających z usług indywidualnych i grupowych oraz rejestru informacji zawodowych indywidualnych i grupowych,gromadzenie i rozpowszechnianie informacji na temat zagranicznych rynków pracy,udzielanie pomocy klientom w dostępie do aktualnych i wiarygodnych ofert pracy,udzielanie pomocy klientom w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej,opracowywanie i aktualizowanie zasobów informacji zawodowej,obsługa ZIELONEJ LINII, sporządzanie okresowych informacji, sprawozdań i analiz z zakresu poradnictwa zawodowego,opracowywanie i wykonywanie pomocy do prowadzenia zajęć, ćwiczeń, prezentacji multimedialnych itp.,obsługiwanie sprzętu audiowizualnego, zestawów multimedialnych i tablicy interaktywnej zgodnie z ich przeznaczeniemi instrukcją obsługi,prowadzenie spraw związanych z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego Unii Europejskiej/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, w tym:sporządzanie dokumentów PD U1, PD U2, PD U3 i innych dla osób poszukujących pracy w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, sporządzanie dokumentów SED w odpowiedzi na wniosek instytucji właściwych,sporządzanie dokumentacji niezbędnej do pozyskania dokumentu potwierdzającego zatrudnienie/ ubezpieczenie/ pracę na własny rachunek z zagranicznej instytucji właściwej,prowadzenie zleconych spraw z zakresu dochodzenia nienależnie pobranych świadczeń dla bezrobotnych i wystawianie dokumentów SED R017 i R018 oraz udzielanie instytucjom zagranicznym informacji dodatkowych o bezrobotnych na SED H006,przygotowanie i weryfikacja dokumentacji dotyczącej zwrotów zasiłków wypłacanych na podstawie zatrudnienia za granicą,wydawanie postanowień i decyzji administracyjnych dotyczących ustalenia prawa do zasiłku dla bezrobotnych po okresie zatrudnienia za granicą,prowadzenie sprawozdawczości związanej z zabezpieczeniem społecznym,sprawdzanie poprawności wydanych decyzji,przekazywanie odwołania w sprawie wydanej decyzji lub odmowy przyznania zasiłku dla bezrobotnych wraz z dokumentami do MRiPS,sporządzanie comiesięcznych informacji sprawozdawczych na potrzeby WUP,prowadzenie bazy danych o osobach korzystających ze świadczeń w ramach systemu zabezpieczenia społecznego,prowadzenie dokumentacji w systemie VIATOR,segregowanie i archiwizowanie dokumentacji związanej z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego,kontrola agencji zatrudnienia działających na terenie subregionu kaliskiego i jej dokumentowanie, wykonywanie innych zadań zleconych przez Dyrektora i Wicedyrektora WUP, Dyrektora Oddziału Zamiejscowego w ramach posiadanych kwalifikacji i powierzonych obowiązków,należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów dotyczących wykonywanych czynności,przestrzeganie tajemnicy państwowej i służbowej.znajomość obowiązujących przepisów prawnych, regulujących tryb postępowania na powierzonym stanowisku pracy,sumienne i terminowe wykonywanie powierzonych zadań,przestrzeganie drogi służbowej,przestrzeganie regulaminów, instrukcji i innych regulacji obowiązujących w Urzędzie,przestrzeganie porządku, dyscypliny pracy, zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych,przestrzeganie procedur ograniczających prawdopodobieństwo zarażenia się SARS-CoV-2 w miejscu pracy,zorganizowanie miejsca pracy w sposób umożliwiający prawidłowe i terminowe wykonywanie powierzonych obowiązków, zgodnie z obowiązującymi przepisami i dyspozycjami,dbałość o powierzone mienie,zgłaszanie zauważonych awarii i nieprawidłowości w budynku i na jego terenie,zgłaszanie uwag do poleceń służbowych sprzecznych z prawem, godzących w interes społeczny albo zawierających znamiona pomyłki.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

Wykształcenie wyższe- preferowane: doradztwo zawodowe, socjologia, psychologia, pedagogika.Doświadczenie zawodowe w pracy w zakresie poradnictwa zawodowego, punkt za każdy przepracowany rok na ww.stanowisku, dodatkowo punktowane nie więcej niż 5 lat.Umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z klientem indywidualnym oraz umiejętności w zakresie prowadzenia spotkań grupowych.posiadanie obywatelstwa polskiego lub posiadanie obywatelstwa jednego z krajów Unii Europejskiej lub obywatelstwa kraju, w którym na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego przysługuje prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium RP oraz posiadanie znajomości języka polskiego potwierdzonego dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej,korzystanie z pełni praw publicznych, pełna zdolność do czynności prawnych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowana opinia.

Miejsce pracy:

Kalisz

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 250 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu